Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Electronic Arts Geçen Sene Star Wars Battlefront Spinoff Oyununu İptal Etmiş

 
Kotaku'nun kaynaklarına göre, Electronic Arts sonbahar 2020'de yeni nesil konsollar ile birlikte çıkması planlanan Star Wars Battlefront spinoff oyununu iptal etmiş.
 
Açık dünya unsurlarına sahip Viking kod adındaki oyun en başta EA Vancouver tarafından geliştiriliyormuş ve daha sonra yapım sürecine Burnout ile Need for Speed oyunlarından tanıdığımız Criterion da dahil olmuş.
 
Criterion'ın dahil olmasıyla birlikte geliştirme sürecinde ortaya çıkan bazı problemler nedeniyle Electronic Arts oyunun planlanan tarihten önce bitmeyeceğini anlayınca süreci uzatmak yerine direkt olarak iptal etmeye karar vermiş. Kotaku, oyunun 2019'un ilk yarısında iptal edildiğini öne sürüyor.
 
Şimdi EA Vancouver Anthem 2.0 ve Apex Legends oyunlarına destek oluyor ve Criterion da yeni nesilde Need for Speed serisinin geliştiriciliğini üstlenecek.
 
Bu, Electronic Arts'ın yakın zamanda iptal ettiği ilk Star Wars oyunu değil. Visceral Games, Amy Hennig liderliğinde Ragtag kod adlı bir Star Wars oyunu üzerinde çalışılıyordu fakat stüdyo kapatıldıktan sonra proje EA Vancouver'a taşındı ve oyunun konseptinin farklı bir yönde ilerleyeceği belirtildi. Orca kod adına sahip o proje de iptal edildi.

Bu haberin bağlantısı
URL
Star Wars Battlefront II EA DICE FPS
Bethesda Softworks Oyunları GeForce Now'dan Kaldırıldı Insomniac Games'in Yeniden Tasarlanan Stüdyosuna Kısa Bir Tur

rebidem

23.2.2020 00:23:09

0
Bence disney ne yapıp edip lisansı EA den almalı.Daha çok para veriyorlar diye verdiler bunlara.10 senede çıkardıkları oyun 2 mp odaklı fps oyunu 1 tanede souls benzeri bir oyun.EA de bence star wars ile ilgili ne yapacağını şaşırdı.Hem lisans için tonla para ödüyorsun hemde doğru düzgün sadece 1 oyun çıkarıyorsun.Parasıyla rezil oluyorlar başka bir şey değil.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Star Wars Battlefront II
+ TAKİBE
AL
2 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız