The Game Awards 2019'da 10 Yeni Oyun Duyurulacak [Güncelleme: 15 Oyun]

Gazali Çetinkaya

 
Güncelleme: Geoff Keighley, twitter üzerinden yayınladığı videoda 10'dan fazla hatta yaklaşık 15 tane yeni oyun duyurusu yapılacağını belirtti.
 
 
 
Orijinal Haber: Reddit üzerinde soruları yanıtlayan Geoff Keighley, The Game Awards 2019'da yaklaşık 10 tane yeni oyun duyurusu yapılacağını belirtti.
 
"Etkinlikte duyurulacak bir sürü yepyeni oyunumuz olacak. Eğer daha önce kimsenin duymadığı oyunları sayacak olursak, yaklaşık olarak 10 yeni oyun / proje var. Her zamanki gibi, internet üzerinde etkinlikte ne olacağına dair çok fazla kötü bilgi mevcut ama bunları okuması kesinlikle keyifli."
 
Bu duyurulardan bir tanesinin Wolfeye Studios'a ait olduğu geçtiğimiz haftalarda doğrulandı. Wolfeye Studios; Dishonored ve Prey oyunlarının geliştiricisi Arkane Studios'un eski başkanı ve kreatif direktörü Raphael Colantonio ile eski baş yapımcısı Julien Roby tarafından kurulan yeni bir oyun stüdyosu.
 
Geoff Keighley ayrıca Resident Evil 3 remake'in etkinlikte duyurulmayacağını söylüyor.
 
"Etkinlikte Resident Evil 3 ile ilgili bir planımız yok ve hiçbir zaman böyle bir planımız da olmadı. Bir sürü sızıntı haberi tamamen yanlış çıkıyor. Bunu yazdığım an itibarıyla etkinlikle ilgili hiçbir şey sızmadı."  
 
Yeni Batman oyununun da The Game Awards 2019'da duyurulacağı söylentisi vardı fakat Geoff Keighley'nin dediğine göre o da duyurulmayacak.

Yine de The Game Awards 2019'da duyurulmasalar bile iki oyunun da geleceği kesin gibi. Resident Evil 3 remake Eurogamer dahil sağlam kaynaklar tarafından doğrulandı ve kapak görselleri PlayStation Store'da göründü. WB Games Montréal'in de bir Batman oyunu üzerinde çalıştığı uzun bir süredir biliniyor.
 
Yeni oyun tanıtımlarının yanı sıra daha önce duyurulmuş oyunlar hakkında da yeni haberler ve fragmanlar göreceğiz. Ve tabii ki bu yılın en iyi oyunları ödüllerini alacak.
 
The Game Awards 2019 canlı yayını 13 Aralık Cuma Türkiye saati ile 04:30'da başlayacak ve YouTube, Twitch, Mixer, Facebook ve Twitter üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Yaklaşık iki buçuk saat sürecek.