İptal Edilen Shenmue Remake'e İlk Bakış

Gazali Çetinkaya

 
 
Sega'nın iptal edilen Shenmue Remake'i gün yüzüne çıktı.
 
Eurogamer'ın haberine göre, Sega bir zamanlar Shenmue'nun ve muhtemelen Shenmue II'nin remake'i üzerinde çalışıyormuş ve uzun bir geliştirme sürecinin ardından bütçe kısıtlamaları ve geliştirme süresinin gecikmesi sebebiyle iptal edilmiş.
 
Ağustos ayında çıkış yapan Shenmue I & II remaster versiyonlarının aksine, remake daha yüksek çözünürlükte dokular, geliştirilmiş gölgeler, rendering iyileştirmeleri, üç boyutlu nesneler,  ortam aydınlatması ve geliştirilmiş NPC'ler dahil olmak üzere çok sayıda iyileştirme içeriyormuş.
 
Eurogamer remake'in remaster versiyonları geliştiren ekip tarafından geliştirilmiş olduğunu söylüyor. Eurogamer, remake'in durumu hakkında yorum almak için Sega'ya ulaştı ancak henüz bir yanıt alamadı. Eurogamer'a göre "bu video buzdağının tepesini temsil ediyor ve önemli miktarda çalışma daha tamamlandı".
 
Shenmue I & II remaster şu anda PlayStation 4, Xbox One ve PC üzerinde ulaşılabilir durumda. Serinin yeni oyunu Shenmue III 7 Ağustos 2019'da PlayStation 4 ve PC için çıkacak.
 
Eurogamer'ın hazırlamış olduğu Shenmue Remake videosunu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.