Unity, "Ölüm Tehditleri" Sebebiyle İki Ofisini Kapattı!

Mehmet Tandoğan

 
 
Hemen hemen herkesin bildiği Unity şirketi ölüm tehdidi sonrasında iki ofisini kapatmak ve planlanan belediye binası toplantısını iptal etmek zorunda kaldı. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere yazılım geliştirme şirketi "geniş çaplı bir ölüm tehdidi" olayının ardından Austin, Teksas ve San Francisco, CA ofislerine birkaç günlüğüne kepenk vurdu.
 
Unity şirketi çeşitli açıklamalarda bulundu
 
 
 
Unity tarafına bu şekilde tehditler savrulurken resmi olarak bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Bugün bazı ofislerimize yönelik potansiyel bir tehdidin farkına vardık. Bizim burada en büyük önceliğimiz çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak. Bunun için de acil ve proaktif önlemler aldık. Bu tehdidi resmi olarak değerlendirdik ve önlem amacıyla ofislerimizi birkaç günlüğüne kapattık. Ayrıca soruşturma konusunda kolluk kuvvetleriyle tam iş birliği yapıyoruz."
 
Öte yandan Polygon tarafından ortaya çıkarılan bir rapora göre San Francisco Polisine "bir çalışanın sosyal medyayı kullanarak çeşitli tehditler savurduğu" aktarıldı.
 
Unity'nin içerisine düştüğü bu durum Unity motorunu kullanan her oyun kurulduğunda geliştiricilerden ücret almayı planlamasından sonra ortaya çıktı. Bu hamle geliştiriciler kanadında büyük tepkiyle karşılandı.